מתי זה עכשיו סדרת מפגשים ביוזמת ארטפורט ומוזיאון תל אביב

24/02/13

מתי זה עכשיו סדרת מפגשים ביוזמת ארטפורט ומוזיאון תל אביב

 

עורכות התכנית: צילה חסין ורותם רוף

הסדרה תבחן את ההשפעות של העידן הדיגיטלי על זירת האמנות העכשווית: תהליכי  ותכני היצירה,  השינויים העוברים על חללי התצוגה, תפקידם של המוזיאונים והגלריות, וכיצד תהליכים אלו מעצבים מחדש את היחסים עם הקהל.

המפגש הראשון יתקיים בשיתוף פעולה עם פסטיבל "אפוס" ויתמקד בביטויים השונים של העידן הדיגיטלי ביצירה העכשווית. במפגש ישתתף אורח הפסטיבל האמן הארון פארוקי, והוא יתקיים מיד אחרי הקרנת הסרט "נאם ג'ון פייק: עיניים פקוחות לרווחה" בבימוייה של מריה אנה טאפיינר.

 

המפגש הראשון יתקיים ביום חמישי 28 בפברואר במוזיאון תל-אביב לאמנות

הסרט יוקרן בשעה 19:30. הכניסה לסרט בתשלום [44 ₪]

הפאנל ייפתח בשעה 21:00. הכניסה לפאנל חופשית.

לשריון מקום: info@eilaeitan.co.il

ישתתפו :

הארון פארוקי

פארוקי נולד ב-1944 בצ'כוסלובקיה תחת הכיבוש הנאצי ובשנות ה-60 למד באקדמיה לקולנוע וטלוויזיה במערב ברלין. מאז, יצר יותר ממאה עבודות וידיאו וסרטים, העוסקים לרוב בדימויים שמצולמים וגזורים מתוך מציאות מלחמתית. סרטיו, החוקרים שפה, אידיאולוגיה ותרבות חזותית, הוצגו בחלקם בתערוכה רטרוספקטיבית מרכזית בשנה שעברה במומה בניו יורק והם השפיעו עמוקות על שיח האמנות בעשור האחרון, בתחומי הווידיאו, הקולנוע הדוקומנטרי והצילום.                                                              

במקביל תוצג במוזיאון תל אביב לאמנות תערוכה מעבודותיו: "דמיון בפעולה" : שניים מתוך ארבעת חלקי הסדרה ""Serious games, לצד העבודות Parallel  ו- Transmission. בנוסף תוצג גם "עבודה בשוט אחד" פרויקט של אנטיה אהמן והארון פארוקי.

רן קסמי אילן

רן קסמי-אילן, בוגר המחלקה לאמנות בבצלאל. משנת 2007 מרכז את תכנית החינוך של המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, חולון. בין הפרויקטים שאצר במסגרת המרכז - "רע מנעוריו" (2009, יחד עם גלית אילת), "סוטים" (2012) ,"לאן?"(2012 יחד עם איל דנון ואודי אדלמן).  מתמקד בפרויקטים בין-תחומיים במקום המפגש בין אמנות עכשווית, חברה וטכנולוגיה. החל משנת 2010 אחראי, יחד עם צוות המרכז לאמנות דיגיטלית לפרויקט "ג'סי כהן"- פרויקט של אמנות הפועלת מתוך תחושת אחריות ושותפות לחברה בה היא מתקיימת.

 

סוסייטה ריאליסט
הם צמד האמנים הפריזאים Jean Bapriste Naudy ו  Ferenc Grof
הם עוסקים בעיצוב פוליטי, כלכלה  ניסיונית, הנדסת אנוש טריטוריאלית והנדסה סוציאלית.
העבודות שלהם עוסקות  במחקר פוליטי-אסתטי באידיאולוגיות שונות ובמושג האידיאולוגיה . לשם כך הם משתמשים במנעד רחב של כלים מארכיטקטורה, עיצוב גרפי,  עשייה קולנועית , טקסטים וכו.  הם בוחנים הן את האימפריאליזם הקומוניסטי והקפיטליסטי