"גן החשמל"

02/01/14

"גן החשמל"


ביום שישי ה 3.1.2014 בשעה 12 תחנך עבודת הקבע החדשה של עידו מיכאלי "גן החשמל" על קיר בגינת השרון השוכנת בין הרחובות החשמל, ברזילאי ולבונטין.

גינת השרון (המוכרת בשם "גן החשמל") שוכנת בין הרחובות החשמל, לבונטין וברזילי שבעיר תל-אביב-יפו. בשטחה הקטן של הגינה מרוכזים מתקנים רבים: חניון תת קרקעי, מקלט ציבורי, מפלסים שונים, שבילים מסועפים ועוד. הגינה מסמנת את קו הגבול שבין שכונת נווה שאנן המאופיינת במעמד סוציו-אקונומי נמוך, לבין איזור רוטשילד השבע. תושבי האזור ועובדי העסקים המקומיים משתמשים בה כמקום מעבר אך ממעטים לשהות בה.

על קיר בגינה ממוקמת עבודתו של עידו מיכאלי - מפה גדולת מימדים שהודפסה על אריחי קרמיקה. מפה שופעת פרטים שמזמינה את הצופה ללכת לאיבוד בתוכה ולגלות מחדש את המקום. המפה מציגה את הגינה ממבט על ומזכירה מפות התמצאות מהסוג שניתן למצוא באתרים גדולים כגון פארקים או אתרים לשימור. המפה נועדה למשוך את תשומת לבם של המבקרים ולהעלות מודעות לפינות חשוכות בגינה שחמקו מעיניהם.

העבודה ממשיכה מסורת תל אביבית ארוכת שנים של אריחי קרמיקה. אריחי בצלאל, קירות מעוטרים בקרמיקה משנות ה50-60, שהיוו חלק מן המגמה לשילוב אמנות בארכיטקטורה המקומית. כך גם עבודה זו המתייחסת באופן ישיר לאדריכלות גינת השרון שתוכננה ע"י סטודיו אדריכלות נוף בע"מ.

העבודה היא מתנת האמן וארטפורט לעיר ותושביה, כחלק מהפעילות לקידום אמנות במרחב הציבורי.