Blogs

03/07/16
Art Magazine Reading Group #3

קבוצת קריאה של מגזיני אמנות

לאחר קבוצות מצליחות בניו יורק ובלונדון, נפתח הסניף התל אביבי!

כל חודש בוחרים גיליון עכשווי של מגזין אחר, קוראים את כולו, נפגשים, שותים ומדברים עליו.

 

מפגש שלישי:

The White Review, גיליון מס' 16

יום ראשון, ה 3 ליולי, 19:30

 

הפעם בחרנו במגזין לא שגרתי - The White Review הלונדוני. הרבעון העצמאי הוקם על ידי זוג עורכים צעירים ב 2011, ומתמקד לא רק באמנות, אלא גם בספרות ושירה, וכלל ראיונות, מסות וסיפורים קצרים. ואין בו פרסומות!

נקרא את גיליון מס' 16, שזמין אצלי בפידיאפ, ובהמשך החודש יגיעו גם עותקים קשיחים ממעבר לים. גם הקבוצות בלונדון ובניו יורק קוראות את אותו מגזין.

 

בהמשך להחלטה להתמקד כל פעם בכתבות ספציפיות כדי להקל על עומס הקריאה, הנה הכתבות הנבחרות:

 

Editorial

Absolute Love by Chris Kraus (fiction)

Elizabeth Peyton interview

Listening to Yourself by Lawernce Abu Hamdan (essay)

Cally Spooner interview

Pony: Five Tableaux by Sophie Seita (poetry)

Flying to the interior by Martin MacInnes (fiction)

Scroll, Skim, Stare by Orit Gat (essay)

 

לעותק קשיח (עד גמר המלאי המצומצם!) או סרוק של המגזין, לפרטים נוספים ושאלות

קרן גולדברג, goldkrn@gmail.com

 

נשמח לראותכם*!

*ההשתתפות בחינם אך מותנית בהרשמה מראש

16/06/16
Curator talk with Yasmil Raymond | שיחה עם האוצרת יסמיל ריימונד

שיחה עם האוצרת יסמיל ריימונד

 

ארטפורט והאקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל מזמינים אתכם לשיח עם האוצר יסמיל ריימונד על אורות פורטו-ריקו (Cueva Vientos) של צמד האמנים אלורה וקלזדילה (Allora & Calzadilla).

 

יום חמישי, 16 ליוני, 20:00, בארטפורט

*השיחה תתקיים באנגלית

 

יסמיל ריימונד, אוצרת וסופרת תדון באורות פורטו-ריקו (Cueva Vientos) של צמד האמנים אלורה וקלזדילה (Allora & Calzadilla). הפרויקט ארוך-הטווח, שנוצר ב2015 וממוקם בחופה הדרומי של פורטו-ריקו, אורגן על ידי קרן דיה לאמנויות בניו-יורק (Dia Art Foundation) בשיתוף פעולה עם Para la Naturaleza בסן-חואן. יסמיל ריימונד היא אחת מאוצרותיו ביחד עם מנואל סירקי (Manuel Cirauqui).

 

יסמיל ריימונד היתה אוצרת בקרן דיה לאמנויות בין השנים 2009-2015. לפני כן היא כיהנה כאוצרת-עמיתה  במרכז האמנות ווקר (Walker Art Center) במיניאלפוליס בין השנים 2004-2009. כיום ריימונד הינה אוצרת-עמיתה במוזיאון לאמנות מודרנית בניו-יורק (Moma) במחלקה לציור ופיסול שם היא עובדת בימים אלו על תערוכה לדונלד ג׳אד. ריימונד מחזיקה בBFA מהבי״ס לאמנות שיקגו (SAIC) ותואר MA מהמרכז ללימודי אוצרות (CCS) בבארד קולג׳, ניו-יורק.

 

Curator talk with Yasmil Raymond

 

Artport and the Bezalel Academy of Arts and Design presents curator talk: Yasmil Raymond on Puerto Rican Light (Cueva Vientos) by Allora & Calzadilla.

 

Thursday, June 16, 8 pm, Artport (55 Ben Zvi Road, Tel Aviv)

*The conversation will be held in English

 

Yasmil Raymond, author and curator will address Puerto Rican Light (Cueva Vientos) by the artist duo Allora & Calzadilla. This long-term commission created in 2015 is located in the southern coast of Puerto Rico. Organized by Dia Art Foundation in New York, in collaboration with Para la Naturaleza in San Juan, it was co-curated by Yasmil Raymond and Manuel Cirauqui.

 

Ms. Raymond was curator at Dia Art Foundation from 2009 until 2015. Prior to Dia she was associate curator at the Walker Art Center in Minneapolis from 2004 to 2009. She is currently associate curator at the Museum of Modern Art in New York, department of painting and sculpture, where she is currently working on the Donald Judd exhibition. Ms. Raymond received her BFA from The School of the Art Institute of Chicago and her MA from the Center for Curatorial Studies (CCS) at Bard College, Annandale-on-Hudson, NY.

 
28/05/16
Constantinos Taliotis - Artist Talk | שיח אמן - קונסטנטינוס טליוטיס

קונסטנטינוס טליוטיס - שיח אמן ופרזנטציה

יום שבת, 28 למאי, 20:00

 

הגעתה של טכנולוגית הוידאו לקפריסין בסוף שנות ה70 גרמה לתופעה חסרת תקדים. עד 1979 הפקת סרטים באי היתה מוגבלת למספר קטן של הפקות, בעיקר זרות, בעוד שערוץ הטלוויזיה הממלכתי היחיד באותו הזמן (RIK) שידר לא יותר משש שעות יומיות, שעיקרן חדשות ותוכניות אתנוגרפיות. תחילתו של עידן הVHS בשנות השמונים, עם מצלמת הוידאו וטכנולוגיות חדשות ששינו את צורות חיינו, גרמו לא רק ליצירת הזדמנויות ליצירת סרטים מקומית, אלא, אף יותר חשוב, יצרו דמות שעד אז לא היתה קיימת באי: יוצר הסרטים.

 

מ1980 ועד ל1993, הופיעו בקפריסין יותר מ25 חברות הפקה ושמות מסחריים, שהוקמו על ידי אנשים מרקעים מגוונים: החל מתיאטרון ומוסיקה ועד לבעלי עסקים קטנים כגון קיוסקים ואף מאפיות. בסביבות 250 סרטים שיועדו לוידאו מכל הז׳אנרים והיברידים חוצי ז׳אנרים למינהם הופקו והופצו בקפריסין ומחוצה לה. ההתמוטטות הפתאומית של התעשייה ב1993 הביאה לזניחתם של הסרטים ואף להיותם מושא לבוז. אלפי קלטות, החל מקלטות המאסטר המקוריות ועד לקלטות וידאו VHS שחוקות - הושלכו לאשפה במהלך ה20 שנים האחרונות, ומה שפעם היה הביטוי המוצלח ביותר לתרבות פופולרית באי נמצא כעת בסכנת העלמות טוטלית מהזכרון הציבורי.

 

במקביל לתעשיה המקומית של סרטי הוידאו ששגשגה במהלך השנים הללו, מאפיין נוסף של החיים היומיומיים עוצב מחדש הודות להופעת הוידאו. העיצוב של הסלון ה״מודרני״ וה״אורבני״ של הדירות של שנות ה80 דומיין, קושט ורוהט כשהוא משקף את הכניסה של הטכנולוגיות החדשות למרחב הביתי: לא רק כפורמטים של בידור אלא גם כאמצעים של אסתטיקה חדשה.

 

מחקרו של טליוטיס עוקב אחרי הגישה הגנאולוגית לביטוי של התרבות הפופולרית של שנות ה80, וליתר דיוק, להשפעה שהיתה להגעת הטכנולוגיות החדשות על ההפקה והייצור של נרטיבים ואסתטיקה. בעבודתו  Epipla 2000 טליוטיס יצר חלל בו ניתן להתוודע מחדש לסרטי הוידאו הקפריסאים, בעודו מחקה את החוויה האסתטית הכוללת של צפייה בסרטי וידאו דרך מצבור רפרנסים לאדריכלות הביתית של התקופה ההיא.

 

במהלך שהותו בארטפורט טליוטיס חקר את הדימיון והשוני בין התרבות הפופולרית של שתי המדינות השכנות. ב28 למאי 2016, טליוטיס יציג את המחקר שלו על ההיסטוריה האבודה של סרטי וידאו קפריסאים ועבודת מיצב חדשה שעליה הוא עובד כעת בעקבות שהותו בישראל.

 

Constantinos Taliotis- Artist Talk and presentation

Saturday, May 28, 8PM

 

The arrival of video technology in Cyprus in the late 1970s gave rise to an unprecedented phenomenon. Until 1979 film production on the island was limited to a handful of productions, mainly foreign ones, while the sole state TV channel at the time (RIK) broadcast no more than six hours daily, airing predominantly news and ethnographic programmes. The advent of the VHS era in the 1980s, with its video camera and time-shifting technologies, brought forth not only opportunities for a local form of movie-making, but, even more importantly, it gave birth to a species heretofore unknown on the island: the movie-maker.

 

From 1980 to 1993, more than 25 production companies and trade names emerged, initiated by people from diverse backgrounds ranging from theatre and music to small-scale businesses, such as canteens and even bakeries. Around 250 straight-to-video films of all kinds of genres and hybrid cross-genres were produced and distributed in Cyprus and abroad. The abrupt collapse of the industry in 1993 left the movies neglected, if not, despised. Thousands of tapes – from master U-matic to overused VHS tapes – have been dumped during the last 20 years and what had once been the most successful manifestation of popular culture on the island is now running the danger of going totally unregistered.

 

Concurrent with the local VHS movie industry that thrived during those years, another facet of everyday life was reshaped, very much in relation to video’s appearance. The ‘modern’, ‘urban’ living room of the newly designed apartments in the 1980s was imagined, decorated and furnished reflecting the introduction of the new domestic technologies, both as formats of entertainment but also as mediums of new aesthetics.

 

Taliotis’ research follows a genealogical approach to the manifestation of 1980s popular culture and, more specifically, to the impact the arrival of new technologies had on the production of narratives and aesthetics. In his recent installation Epipla 2000 Taliotis created a space where the Cypriot VHS movies can be revisited, simulating the aesthetic experience of watching VHS movies as a whole through an appendix of references of the domestic architecture of the time.

 

During his residency at Artport Taliotis explored the differences and similarities between the popular cultures of the two neighboring countries. On 28 May 2016, Taliotis will present his research on the lost history of Cypriot VHS movies and a new in-progress installation inspired by his stay in Israel.

 

 

24/05/16
Docaviv at Artport | דוקאביב בארטפורט

הפלטפורמה לתיעוד אלטרנטיבי

24.5 | דוקאביב בארטפורט

כניסה חופשית

 

אוצרים: גלעד רייך ולליב מלמד

מפיקה: טל מאירי

 

הפלטפורמה לתיעוד אלטרנטיבי היא אירוע פרפורמטיבי המפגיש אמנים, קולנוענים, פעילים חברתיים וחוקרים העוסקים בהיבטיו האסתטיים, החברתיים והפילוסופיים של התיעוד, ועושים זאת באופן המאתגר את השפה התיעודית עצמה.

 

15:00 | סדנת פיתוח פילם בבירה בהנחיית הילה אברהם (ההרשמה מלאה)

נצלם ביחד קולנוע בפילם, נלמד לפתח אותו באמצעים ביתיים בסגנון “עשה זאת בעצמך” ונקרין את תוצרי הסדנא.  

 

19:30 | שיחה חזותית:  לשרטט את המפה מחדש

אלו סיפורים אנו מספרים על מקום כדי להפוך אותו לשלנו? כיצד ניתן ללכת לאיבוד במרחב ממופה לחלוטין? ואילו פרקטיקות תיעוד חדשות משנות את האופן שבו אנחנו תופסים את שדה הקרב העכשווי, את ניצול משאבי הטבע או את הבית שלנו? שאלות אלו ואחרות יטוו במהלך האירוע למבט קליידוסקופי על הידע והדימוי של השדה התיעודי כיום.

 

בין המשתתפים: מושון זר-אביב על האשליה של מיפוי ברשת, דניאל מן על מלחמה ויוטיוב, ודן ערב על המשוטט העירוני של המאה ה- 21.  

 

22:00 | הקרנת הסרט: המערב |  ABENDLAND

במאי: ניקלאס גיירהאלטר

מסע ויזואלי מרתק בלילה האירופי, היכן שתאורה מלאכותית וטכנולוגיות של בקרה והתבוננות מעצבים צורה חדשה של חיים ליליים. הקרנת חוץ, הישיבה על כיסאות ומחצלות.

 

THE PLATFORM FOR ALTERNATIVE DOCUMENTATION

May 24th | Artport Tel Aviv

Free entrance

 

Curated by: Gilad Reich and Laliv Melamed

Producer: Tal Meiri

 

New documentation practices are being increasingly applied in those places where film, art, and visual culture meet. It is all part of the search for new ways to tell stories and create change in the world.  The Platform for Alternative Documentation is a performative event that brings together artists, filmmakers, social activists, and researchers studying the aesthetic, social, and philosophical aspects of documentation in a way that challenges the very language of documentation.

 

15:00 | How to use beer to develop film, a workshop led by Hila Avraham (the event is fully booked)

We will shoot a movie on film and learn how to develop it, “Do It Yourself” style, using common household ingredients, and then screen the results.

 

19:30 | Redrawing the map - a visual conversation

what stories do we tell ourselves in order to make a place our own? How can one get lost in a completely mapped space? What new documentary practices change the way we understand the modern-day battlefield, the urban landscape, or even our home? These and other questions will be combined to create a kaleidoscopic perspective on knowledge and imagery in the documentary field today.

 

Participants include: Moshon Zar-Avivi on the illusion of online mapping; Inbal Shirin- Anlen on space, loneliness and virtual reality; Daniel Mann on war as it seen on YouTube; Laliv Melamed on documentation and revolution and Dan Arev on the urban strollers of the 21st century.

 

22:00 | Screening: Abendland by Nikolaus Geyrhalter

Without narration or interviews, Nikolaus Geyrhalter’s film (Elsewhere; Our Daily Bread) takes the viewer on a fascinating visual journey into the European night. The sun sets in the West, but that does not imply darkness or impaired vision. Instead, Geyrhalter shows how artificial light and surveillance technologies create a new form of night life. His silent and penetrating camera travels from the control panels of London surveillance cameras to mass October-fest celebrations in Munich, continues to a nighttime debate at the European Union Congress and arrives at a newsroom, in which newscasters are surrounded by a plethora of documentation devices. Alongside the apparatus we see the people who operate them, work next to them and are captured by them.

 

לאירוע באתר דוקאביב

 

 

15/05/16
Art Magazine Reading Group #2

קבוצת קריאה של מגזיני אמנות

לאחר קבוצות מצליחות בניו יורק ובלונדון, נפתח הסניף התל אביבי!

כל חודש בוחרים גיליון עכשווי של מגזין אחר, קוראים את כולו, נפגשים, שותים ומדברים עליו.

גם אם לא הצלחתם להגיע למפגש הראשון, אתם מוזמנים להצטרף לשני!

 

המגזין הנבחר:

BOMB האמריקאי, גיליון 135, אביב 2016.

יום ראשון, ה 15 למאי, 19:30

במפגש הראשון הוחלט שכדי להקל במקצת על משימת הקריאה ולאפשר דיון מעמיק יותר, נדגיש כל פעם כתבות ספציפיות שכדאי להתמקד בהן. אז אם אין לכם זמן לקרוא את המגזין בשלמותו, מופיעות בהמשך הכתבות הנבחרות.

לעותק קשיח (עד גמר המלאי המצומצם!) או סרוק של המגזין, לפרטים נוספים ושאלות

קרן גולדברג, goldkrn@gmail.com

נשמח לראותכם*!

*ההשתתפות חופשית אך מותנית בהרשמה מראש

Interviews:

 

ART — SADIE BENNING by Lia Gangitano, p. 33

THEORY + PRACTICE — TREVOR PAGLEN and JACOB APPELBAUM, p. 56

LITERATURE — CHRISTOPHER SORRENTINO by Dana Spiotta, p. 98

MUSIC — VIJAY IYER by Mendi + Keith Obadike, p. 124

ART — RYAN TRECARTIN by Sarah Lehrer-Graiwer, p. 138

FILM — YORGOS LANTHIMOS by Peter Strickland, p. 150

 

Artist on Artist:

 

NAUFUS RAMÍREZ-FIGUEROA by Regina José Galindo, p. 132

ANNA K.E. by Corrine Fitzpatrick, p. 135

 

Editor's Choice:

 

Andrew Blauvelt’s Hippie Modernism: The Struggle for Utopia by Clinton Krute, p. 25

David Means’s Hystopia by Chantal McStay, p. 28

EFA Project Space’s Accompaniment by Charity Coleman, p. 29

First Proof (literary supplement):

Alexander Kluge and Gerhard Richter (fiction), p. 67

Eugene Ostashevsky (poetry), p. 104